Üşümeyi Geçiren Sahlep

Yayın Tarihi: 31/12/2016

Malzeme:

1 Su Bardağı süt
Yarım çay kaşığı saf Sahlep (Barsak düzenleyici ve tedavi edici özelliği vardır.Kış aylarında soğuk algınlığına iyi gelir, vücudu dinlendirir.Göğsü yumuşatıcı ve balgam söktürücü etkisi vardır.Sindirimi kolaylaştırır ve mideyi rahatlatır.)(Şekersiz 1 Çay Bardağı Sahlep 45 kaloridir. Kalorisini artıran içine eklenen şekerin kalorisidir.)

1 Keçiboynuzu ( Küçük küçük kırın elinizle) (Özü vücudu ısıtır, üşümeyi önler ,kan yapıcı ,bağışıklık sistemini güçlendirir.)

1 Tatlı Kaşığı Taze Kök Zencefil (Vücudu ısıtır, hazma yardım eder.)

Üzerine Bir Fiske Muskat Rendesi (Sindirimi kolaylaştırır. Ağız kokusunu giderir. İdrar ve gaz söktürücüdür.Kan dolaşımını hızlandırarak vücudun ısınmasına yardımcı olur.)

Sütün içine saf sahlepi koyun.İyice karıştırın.keçiboynuzu , zencefili ekleyip altını yakın.
Sürekli karıştırarak 5 dakika kaynatın. Süzüp bardağa koyun. Üzerine Muskat rendeleyin. İçtiğim en lezzetli kış içeceği oldu.

Yazar: Op Dr Murat Üstün

Dr. Murat Üstün, İstanbul Bariatric Center'ın (IBC) kurucusu ve obezite cerrahisi ekibi lideridir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi'nde uzmanlığını yapmış, 100'ün üzerinde obezite cerrahisi ile ilgili ulusal ve uluslararası kongrede yer almıştır. Murat Üstün ve İstanbul Bariatric Center ekibi, gastrik bypass, tüp mide ameliyatı, mide balonu ve duodenal switch ile biliopankreatik derivasyon dahil olmak üzere çeşitli tıbbi prosedürler uygulamaktadır. Ameliyatlar Joint Commission International (JCI) onaylı bir hastanede gerçekleştirilir. Murat Üstün, tüm kadrosu ile birlikte ana hedef olan hastanın sağlığına ve güvenliğine büyük önem vermekte ve bunun, mükemmellik denkleminin bir parçası olduğuna inanmaktadır.

Tüm Yazıları →

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Arayın
Bilgi Alın
Whatsapp