Uçuk, Boğaz Enfeksiyonu ve Bulantı Gidericiler

Yayın Tarihi: 31/10/2016

İstanbul’dan eve bir geldim, öyle canım sıkıldı öyle üzüldüm ki anlatamam, meğer İstanbula gittiğim gün Mavi Su ‘yum boğaz enfeksiyonuna yakalanmış. Ateşi çıkmış (ilk defa uçuk çıkmış dudağında hem de kocaman ) İştah deseniz sıfır, sürekli mide bulantısı var.
Annem doktora götürmüş , doktorumuz antibiyotik vermiş. Attım antibiyotiği çöpe( ilaca karşı değilim ama önce bağışıklık sistemini güçlendirici kendi formüllerimi denerim olmazsa son tahvilde ilaç kullanırım.

UÇUK İÇİN ;

Önce 1 adet soyulmuş elmayı , bir bardak su ile 10 dk kaynattım. Ocaktan alınca içine 1 Çay Kaşığı Ekinezya yı ekledim. Soguyunca rondolayıp buz kalıbına koyup dondurdum. Sonrada kalıptan çıkardığım dondurulmuş elma püresini aşkitomun dudağına günde 6-7 defa sürdüm. Bugün ikinci günümüz dev uçuk neredeyse yok oldu.

BOĞAZ ENFEKSİYONU, HALSİZLİK,BULANTI İÇİN ;

1 çay kaşığı Ekinezya Çayı ( Ekinezya’nın Faydaları : Bağışıklık sistemini güçlendirir, Grip ve soğukalgınlığına iyi gelir.Kronik yorgunluğa iyi gelir.Antibakteriyel özelliği vardır. Doku yenilenmesini hızlandırır. Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.)

1 Yemek Kaşığı rendelenmiş Taze kök Zencefil ( Bildiğiniz Bizim Zencefil J )
4 Tane Kamkat (Kamkat’ın Faydaları: C vitamini bakımından zengin olan Kamkat(kumkuat- kumkuqat-fortunella), kabuğu ile beraber yenildiğinde vücuda güç verir. Sindirimi kolaylaştırır ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir. İdrar söktürücüdür. Damar sertliğini ve tıkanıklığını önler. Kanı temizler ve kan dolaşımını kolaylaştırır. Soğuk algınlığı, nezle, grip ve öksürük şikâyetlerini azaltır. Mikrop öldürücüdür. Besin zehirlenmelerinde ve böcek ısırıklarında yararlıdır. Rahatlatıcı etkisi ile vücuttaki ağrıları hafifletir, ateşi ve tansiyonu düşürür. Mide bulantısını ve baş dönmesini giderir. Kansızlığa karşı etkilidir. Diş ve dişetlerini kuvvetlendirir ve dişleri beyazlatır. Sivilceleri ve nasırı azaltır. A, B1, B2, B3 ve Kalsiyum da ihtiva eden Kamkat , Sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.)

Bunların üzerine kaynadıktan sonra 5 dakika bekletilmiş sıcak suyu döktüm 10 dakika bekletip,süzdüm. Bir çay kaşığı bal koyup Mavime içirdim. Evet artık 5 yaşını bitirdi ama bitki çaylarını sadece biberonla içiyor. Sanırım ben çok seviyorum biberonla içişini izlemeyi,off büyüyorlar 😛

Bu çaydan her yemekten önce içirdim. Boğazımız da artık çok daha iyi 🙂
Şu yavru kuşlar hasta olmasın, daha da bir şey istemiyorum..

Yazar: Op Dr Murat Üstün

Dr. Murat Üstün, İstanbul Bariatric Center'ın (IBC) kurucusu ve obezite cerrahisi ekibi lideridir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi'nde uzmanlığını yapmış, 100'ün üzerinde obezite cerrahisi ile ilgili ulusal ve uluslararası kongrede yer almıştır. Murat Üstün ve İstanbul Bariatric Center ekibi, gastrik bypass, tüp mide ameliyatı, mide balonu ve duodenal switch ile biliopankreatik derivasyon dahil olmak üzere çeşitli tıbbi prosedürler uygulamaktadır. Ameliyatlar Joint Commission International (JCI) onaylı bir hastanede gerçekleştirilir. Murat Üstün, tüm kadrosu ile birlikte ana hedef olan hastanın sağlığına ve güvenliğine büyük önem vermekte ve bunun, mükemmellik denkleminin bir parçası olduğuna inanmaktadır.

Tüm Yazıları →

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Arayın
Bilgi Alın
Whatsapp