Uçuk, Boğaz Enfeksiyonu ve Bulantı Gidericiler

Yayın Tarihi: 31/10/2016

İstanbul’dan eve bir geldim, öyle canım sıkıldı öyle üzüldüm ki anlatamam, meğer İstanbula gittiğim gün Mavi Su ‘yum boğaz enfeksiyonuna yakalanmış. Ateşi çıkmış (ilk defa uçuk çıkmış dudağında hem de kocaman ) İştah deseniz sıfır, sürekli mide bulantısı var.
Annem doktora götürmüş , doktorumuz antibiyotik vermiş. Attım antibiyotiği çöpe( ilaca karşı değilim ama önce bağışıklık sistemini güçlendirici kendi formüllerimi denerim olmazsa son tahvilde ilaç kullanırım.

UÇUK İÇİN ;

Önce 1 adet soyulmuş elmayı , bir bardak su ile 10 dk kaynattım. Ocaktan alınca içine 1 Çay Kaşığı Ekinezya yı ekledim. Soguyunca rondolayıp buz kalıbına koyup dondurdum. Sonrada kalıptan çıkardığım dondurulmuş elma püresini aşkitomun dudağına günde 6-7 defa sürdüm. Bugün ikinci günümüz dev uçuk neredeyse yok oldu.

BOĞAZ ENFEKSİYONU, HALSİZLİK,BULANTI İÇİN ;

1 çay kaşığı Ekinezya Çayı ( Ekinezya’nın Faydaları : Bağışıklık sistemini güçlendirir, Grip ve soğukalgınlığına iyi gelir.Kronik yorgunluğa iyi gelir.Antibakteriyel özelliği vardır. Doku yenilenmesini hızlandırır. Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.)

1 Yemek Kaşığı rendelenmiş Taze kök Zencefil ( Bildiğiniz Bizim Zencefil J )
4 Tane Kamkat (Kamkat’ın Faydaları: C vitamini bakımından zengin olan Kamkat(kumkuat- kumkuqat-fortunella), kabuğu ile beraber yenildiğinde vücuda güç verir. Sindirimi kolaylaştırır ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir. İdrar söktürücüdür. Damar sertliğini ve tıkanıklığını önler. Kanı temizler ve kan dolaşımını kolaylaştırır. Soğuk algınlığı, nezle, grip ve öksürük şikâyetlerini azaltır. Mikrop öldürücüdür. Besin zehirlenmelerinde ve böcek ısırıklarında yararlıdır. Rahatlatıcı etkisi ile vücuttaki ağrıları hafifletir, ateşi ve tansiyonu düşürür. Mide bulantısını ve baş dönmesini giderir. Kansızlığa karşı etkilidir. Diş ve dişetlerini kuvvetlendirir ve dişleri beyazlatır. Sivilceleri ve nasırı azaltır. A, B1, B2, B3 ve Kalsiyum da ihtiva eden Kamkat , Sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.)

Bunların üzerine kaynadıktan sonra 5 dakika bekletilmiş sıcak suyu döktüm 10 dakika bekletip,süzdüm. Bir çay kaşığı bal koyup Mavime içirdim. Evet artık 5 yaşını bitirdi ama bitki çaylarını sadece biberonla içiyor. Sanırım ben çok seviyorum biberonla içişini izlemeyi,off büyüyorlar 😛

Bu çaydan her yemekten önce içirdim. Boğazımız da artık çok daha iyi 🙂
Şu yavru kuşlar hasta olmasın, daha da bir şey istemiyorum..

Yazar: Op Dr Murat Üstün

Dr. Murat Üstün is the Lead Bariatric Surgeon at IBC - Istanbul Bariatric Center. Dr Murat Üstün has made a commitment to every patient's well-being and safety, a goal that is also pursued by our staff and medical professionals that are at your service, this is part of the excellence equation. Dr Murat Üstün and the Istanbul Bariatric Center team perform medical procedures, including gastric bypass, sleeve gastrectomy, adjustable gastric band, and biliopancreatic diversion with duodenal switch. While performed differently, all of these procedures help patients lose weight by limiting how much food the stomach can hold as well as the patient’s absorption of nutrients. Surgeries are performed at a JCI accredited Hospital. The Joint Commission International works to improve safety at health care facilities domestically and globally. Accreditation ensures facilities are up to date, physicians are board-certified, plans for follow-up care are in place, risks of traveling after surgery are outlined, and more.

Tüm Yazıları →

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın
Bilgi Alın
Whatsapp