Sütlü Mantar Çorbası

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

200 gr Dana kuyruk sokumu eti
250 gr Kültür Mantarı
2 bütün tatlı Yeşil Biber
3 dal Kuşkonmaz ( Tazesinin mevsimi Mayıs ayıdır. ) ( Sebzeler içinde en çok folik asit içerendir. Hazmı kolaylaştırır , mide için yararlıdır , kandaki şeker miktarını düşürür. )
1 Tatlı kaşığı Buğday Nişastası
2 su bardağı Su
1 su bardağı Süt
1 çay kaşığı Kişniş ( Antiseptiktir , mide ve karın ağrılarına iyi gelir , gaz gidericidir. )
Tuz

Dana etini büyük parçalar halinde düdüklü tencereye 2 su bardağı su ile koyup 40 dakika kaynatın. Sudan çıkardığınız dana etini minik minik didikleyip tencereye koyun üzerine ince doğranmış kültür mantarı, ince kıyılmış kuşkonmazı, bütün tatlı yeşil biberi, 1 çay kaşığı kişnişi ekleyip 15 dakika daha kaynatın. Buğday nişastasını sütün içinde iyice çırpıp yavaş yavaş ocaktan aldığınız çorbanıza ekleyin. 5 dakika daha karıştırarak pişirin. Altını kapatınca tuzunu ekleyin.

* Berrak sıvı döneminde iseniz nişasta eklemeden sadece sütü ekleyin.
** Terbiyeli çorbalar döneminde iseniz süzüp süt ve nişasta katılmış kıvamlı çorbasını için.
*** Pürelere geçmiş iseniz rondolayın.
**** Birinci ayı bitirmiş iseniz tarifteki taneli haliyle içebilirsiniz.

Bunlara da göz atmak isteyebilirsiniz >>

Op Dr Murat Üstün

Op Dr Murat Üstün

Dr. Murat Üstün, İstanbul Bariatric Center'ın (IBC) kurucusu ve Türkiye'nin en yetkin obezite cerrahisi uzmanlarındandır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi'nde uzmanlığını yapmış, 100'ün üzerinde obezite cerrahisi ile ilgili ulusal ve uluslararası kongrede yer almıştır. Murat Üstün ve İstanbul Bariatric Center ekibi, gastrik bypass, tüp mide ameliyatı, mide balonu ve duodenal switch ile biliopankreatik derivasyon dahil olmak üzere çeşitli tıbbi prosedürler uygulamaktadır. Farklı şekilde gerçekleştirilen bu işlemler midenin aldığı gıdaları sınırlayarak hastanın kilo vermesine yardımcı olur. Ameliyatlar Joint Commission International (JCI) onaylı bir hastanede gerçekleştirilir. Murat Üstün, tüm kadrosu ile birlikte ana hedef olan hastanın sağlığına ve güvenliğine büyük önem vermekte ve bunun, mükemmellik denkleminin bir parçası olduğuna inanmaktadır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op. Dr. Murat Üstün'ün yazılarından anında haberdar olun!

Obezite ile ilgili bilgilere anında ulaşın ve en yeni gelişmeleri yakından takip edin.