Sebzeli Dana Haşlama

Yayın Tarihi: 31/10/2016

200 gr Kemiksiz Hindi But
Bir dal Pırasa
5 dal Ispanağın Yaprakları
Bir dal taze Sarımsak
Bir Kök Yer Elması ( şekil olarak kök zencefile , tat olarak enginara benzeyen bir sebzedir.) ( Vücut direncini artırır , besleyicidir , kabızlığı giderir , kansızlığa iyi gelir. )
Bir tutam Toz Zerdeçal ( Antioksidan ve gaz gidericidir. )
2 su bardağı Su
1 çay bardağı Yoğurt
1 Bıldırcın Yumurtası
Tuz

Küp küp doğradığınız hindiyi 2 su bardağı su ile 30 dakika düdüklü tencerede kısık ateşte pişirin. Daha sonra sebzeleri küçük küçük doğrayın , hindinin üzerine ekleyin. Kapağını kapatıp 10 dakika pişirin . Piştikten sonra bir bıldırcın yumurtası ile çırptığınız yoğurdu yavaş yavaş ekleyin. 3 dakika karıştırarak kaynatın. Altını kapattıktan sonra tuzunu ekleyin.

* Berrak sıvı döneminde iseniz yoğurt ve yumurta eklemeyip süzdüğünüz suyunu için.
** Terbiyeli çorbalar döneminde iseniz ; yoğurt ve yumurta eklediğiniz ve ayran kıvamına getirilmiş çorba halindeki suyunu için.
*** Püre döneminde iseniz ( 20. gün ve sonrası) rondoladıktan sonra suyunu verilen ölçülerde koyarak yiyebilirsiniz
**** Birinci ayınızı bitirmişseniz doğranarak pişirilen tarifteki haliyle yiyebilirsiniz.

Yazar: Op Dr Murat Üstün

Dr. Murat Üstün is the Lead Bariatric Surgeon at IBC - Istanbul Bariatric Center. Dr Murat Üstün has made a commitment to every patient's well-being and safety, a goal that is also pursued by our staff and medical professionals that are at your service, this is part of the excellence equation. Dr Murat Üstün and the Istanbul Bariatric Center team perform medical procedures, including gastric bypass, sleeve gastrectomy, adjustable gastric band, and biliopancreatic diversion with duodenal switch. While performed differently, all of these procedures help patients lose weight by limiting how much food the stomach can hold as well as the patient’s absorption of nutrients. Surgeries are performed at a JCI accredited Hospital. The Joint Commission International works to improve safety at health care facilities domestically and globally. Accreditation ensures facilities are up to date, physicians are board-certified, plans for follow-up care are in place, risks of traveling after surgery are outlined, and more.

Tüm Yazıları →

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın
Bilgi Alın
Whatsapp