Sebzeli Dana Haşlama

Yayın Tarihi: 31/10/2016

200 gr Kemiksiz Hindi But
Bir dal Pırasa
5 dal Ispanağın Yaprakları
Bir dal taze Sarımsak
Bir Kök Yer Elması ( şekil olarak kök zencefile , tat olarak enginara benzeyen bir sebzedir.) ( Vücut direncini artırır , besleyicidir , kabızlığı giderir , kansızlığa iyi gelir. )
Bir tutam Toz Zerdeçal ( Antioksidan ve gaz gidericidir. )
2 su bardağı Su
1 çay bardağı Yoğurt
1 Bıldırcın Yumurtası
Tuz

Küp küp doğradığınız hindiyi 2 su bardağı su ile 30 dakika düdüklü tencerede kısık ateşte pişirin. Daha sonra sebzeleri küçük küçük doğrayın , hindinin üzerine ekleyin. Kapağını kapatıp 10 dakika pişirin . Piştikten sonra bir bıldırcın yumurtası ile çırptığınız yoğurdu yavaş yavaş ekleyin. 3 dakika karıştırarak kaynatın. Altını kapattıktan sonra tuzunu ekleyin.

* Berrak sıvı döneminde iseniz yoğurt ve yumurta eklemeyip süzdüğünüz suyunu için.
** Terbiyeli çorbalar döneminde iseniz ; yoğurt ve yumurta eklediğiniz ve ayran kıvamına getirilmiş çorba halindeki suyunu için.
*** Püre döneminde iseniz ( 20. gün ve sonrası) rondoladıktan sonra suyunu verilen ölçülerde koyarak yiyebilirsiniz
**** Birinci ayınızı bitirmişseniz doğranarak pişirilen tarifteki haliyle yiyebilirsiniz.

Yazar: Op Dr Murat Üstün

Dr. Murat Üstün, İstanbul Bariatric Center'ın (IBC) kurucusu ve obezite cerrahisi ekibi lideridir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi'nde uzmanlığını yapmış, 100'ün üzerinde obezite cerrahisi ile ilgili ulusal ve uluslararası kongrede yer almıştır. Murat Üstün ve İstanbul Bariatric Center ekibi, gastrik bypass, tüp mide ameliyatı, mide balonu ve duodenal switch ile biliopankreatik derivasyon dahil olmak üzere çeşitli tıbbi prosedürler uygulamaktadır. Ameliyatlar Joint Commission International (JCI) onaylı bir hastanede gerçekleştirilir. Murat Üstün, tüm kadrosu ile birlikte ana hedef olan hastanın sağlığına ve güvenliğine büyük önem vermekte ve bunun, mükemmellik denkleminin bir parçası olduğuna inanmaktadır.

Tüm Yazıları →

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Arayın
Bilgi Alın
Whatsapp