Renkli Peynir Topları

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Ben peynir toplarını babamdan öğrendim aslında. Ben lisedeyken 5 nazlı kızı olan babam kahvaltı yapmadan okula gitmeyelim diye her sabah hepimizin sevdiği kahvaltılıklar hazırlardı. Ben en çok ekmeğe sürülen peynir karışımını severdim.

Babam yumuşak az yağlı peynir , biraz zeytinyağı,minicik sarımsak ve baharatlarla yoğurduğu peyniri kızarmış ekmeğe sürerdi.Sonra ben bunları daha eğlenceli ve yararlı hale getirmeyi keşfettim.

Malzemeler:

3 Kare Sütaş Süzme peynir
1 Havuç
1 Kök Kırmızı Pancar
Maydanoz
Dereotu
3 Minicik diş Sarımsak
6 Ceviz
3 çay kaşığı Sızma Zeytinyağı
Kekik
2 çay kaşığı Buğday Nişastası
2 çay kaşığı galeta unu

Havucu rendenin en ince yerinde rendeleyin yağsız tavada iyice pişirin altını kapatmadan önce 1 çay kaşığı buğday nişastasını ekleyin. Bir iki defa karıştırın , altını kapatın ,soğusun. Soğuyunca rondoya koyun.

1 Kare Süzme peynir
2 ceviz,1 sarımsak
1 çay kaşığı sızma zeytinyağı
Peyniri rondolayın.Küçük turuncu peynir toplarımız hazır.Kırmızı pancarı rendenin en ince gözünde rendeleyin. Yağsız tavada pişirin. Altını kapatmadan önce 1 çay kaşığı buğday nişastası ekleyin. 1-2 defa karıştırtın, altını kapatın, soğusun.Soğuyunca rondoya koyun.

Peynir,sarımsak,zeytinyağı,ceviz ekleyin.Rondolayın. Pembe peynir toplarımız hazır.Maydanoz,dereotu,peynir,sarımsak,kekik,zeytinyağı,2 çay kaşığı galeta unu rondolayın. Alın size yeşil peynir topları

Afiyet Olsun 30.gün den itibaren yiyebilirsiniz.

Bunlara da göz atmak isteyebilirsiniz >>

Op Dr Murat Üstün

Op Dr Murat Üstün

Dr. Murat Üstün, İstanbul Bariatric Center'ın (IBC) kurucusu ve Türkiye'nin en yetkin obezite cerrahisi uzmanlarındandır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi'nde uzmanlığını yapmış, 100'ün üzerinde obezite cerrahisi ile ilgili ulusal ve uluslararası kongrede yer almıştır. Murat Üstün ve İstanbul Bariatric Center ekibi, gastrik bypass, tüp mide ameliyatı, mide balonu ve duodenal switch ile biliopankreatik derivasyon dahil olmak üzere çeşitli tıbbi prosedürler uygulamaktadır. Farklı şekilde gerçekleştirilen bu işlemler midenin aldığı gıdaları sınırlayarak hastanın kilo vermesine yardımcı olur. Ameliyatlar Joint Commission International (JCI) onaylı bir hastanede gerçekleştirilir. Murat Üstün, tüm kadrosu ile birlikte ana hedef olan hastanın sağlığına ve güvenliğine büyük önem vermekte ve bunun, mükemmellik denkleminin bir parçası olduğuna inanmaktadır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op. Dr. Murat Üstün'ün yazılarından anında haberdar olun!

Obezite ile ilgili bilgilere anında ulaşın ve en yeni gelişmeleri yakından takip edin.