Obezite Cerrahisi Sonrası Su İhtiyacı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bazı hastalarımız ameliyattan sonra su içerken bulantıları olduğunu, su içmek istemediklerini söylemektedirler. Oysa bunun çok kolay bir yöntemi vardır.

Suyunuzu yanınızdan hiç ayırmayıp , bulantı olmaması içinde yavaş yavaş da olsa bir bardağı bitirmeye çalışmak yerine 15 dakikada bir büyük bir yudum ( ortalama 30 cc ) su içmektir. İkinci yudumu hemen arkasından almayacağınız için en hassas ve bulantıya yatkın midelerde dahi bu yöntem bulantıya sebep olmamaktadır.

Aynı yöntemle susuz kalmaktan korkup midenize aniden fazla sıvı yükleyip genişlemesine ya da stapler hattının zorlanmasına da engel olacaksınız. Bu sayede günlük ortalama 2 litreye yakın sıvınızı tedarik etmiş olacaksınız.

Katı ve püre gıdalara başlayıp yemek öncesi 30 dakika yemekten sonra 45-60 dakika bekledikten sonra sıvı alımı yapması gereken hastalarımız ise 10 dakikada bir büyük yudum içerek günlük su alımlarını 2 litrenin altına düşürmemiş olacaklar.

Bunlara da göz atmak isteyebilirsiniz >>

Op Dr Murat Üstün

Op Dr Murat Üstün

Dr. Murat Üstün, İstanbul Bariatric Center'ın (IBC) kurucusu ve Türkiye'nin en yetkin obezite cerrahisi uzmanlarındandır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi'nde uzmanlığını yapmış, 100'ün üzerinde obezite cerrahisi ile ilgili ulusal ve uluslararası kongrede yer almıştır. Murat Üstün ve İstanbul Bariatric Center ekibi, gastrik bypass, tüp mide ameliyatı, mide balonu ve duodenal switch ile biliopankreatik derivasyon dahil olmak üzere çeşitli tıbbi prosedürler uygulamaktadır. Farklı şekilde gerçekleştirilen bu işlemler midenin aldığı gıdaları sınırlayarak hastanın kilo vermesine yardımcı olur. Ameliyatlar Joint Commission International (JCI) onaylı bir hastanede gerçekleştirilir. Murat Üstün, tüm kadrosu ile birlikte ana hedef olan hastanın sağlığına ve güvenliğine büyük önem vermekte ve bunun, mükemmellik denkleminin bir parçası olduğuna inanmaktadır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op. Dr. Murat Üstün'ün yazılarından anında haberdar olun!

Obezite ile ilgili bilgilere anında ulaşın ve en yeni gelişmeleri yakından takip edin.