Metabolizma Hızlandırıcı Çay

Yayın Tarihi: 31/12/2016

200 cc suyu kaynatın. 5 dakika bekletin. Ortalama 80 dereceye kadar soğusun.

1 çay kaşığı beyaz çay ( Yağın çözülüp parçalanmasını teşvik eder, yağ dokusunun gelişimini ve şekillenmesini baskılar. )

1 Çubuk Tarçın ( Vücut sıcaklığını yükseltir, metabolizmayı hızlandırır. )

1 çay kaşığı Mate Çayı ( Metabolizmayı hızlandırır. )

1 Tavla Zarı kadar Taze Kök Zencefil ( Sindirime yardımcı olur, kabızlığa iyi gelir. Antioksidandır. Kan dolaşımını artırır. )

2 Yemek kaşığı Kırmızı Greyfurt suyu ( İnsulin hormonunu baskılar, tok hissettirir. Tansiyon ilacı kullananlar greyfurt yerine 1 kaşık limon suyu eklesinler. )

Bu çayı günlük sporunuzun yarım saat öncesinde içip daha sonra spor yapmanızı tavsiye ederiz.

Yazar: Op Dr Murat Üstün

Dr. Murat Üstün, İstanbul Bariatric Center'ın (IBC) kurucusu ve obezite cerrahisi ekibi lideridir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi'nde uzmanlığını yapmış, 100'ün üzerinde obezite cerrahisi ile ilgili ulusal ve uluslararası kongrede yer almıştır. Murat Üstün ve İstanbul Bariatric Center ekibi, gastrik bypass, tüp mide ameliyatı, mide balonu ve duodenal switch ile biliopankreatik derivasyon dahil olmak üzere çeşitli tıbbi prosedürler uygulamaktadır. Ameliyatlar Joint Commission International (JCI) onaylı bir hastanede gerçekleştirilir. Murat Üstün, tüm kadrosu ile birlikte ana hedef olan hastanın sağlığına ve güvenliğine büyük önem vermekte ve bunun, mükemmellik denkleminin bir parçası olduğuna inanmaktadır.

Tüm Yazıları →

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Arayın
Bilgi Alın
Whatsapp