Hurmalı Dondurma Muhallebi

Yayın Tarihi: 31/12/2016

Malzemeler:

1 Su Bardağı Süt
1 Çay Kaşığı Gerçek Sahlep. (Bağırsakları çalıştırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.)
3 İran Hurması(Kabuğu soyulup, çekirdeği çıkarılmış)(Fibrin içeriği nedeniyle dengeli bir kan şekeri artışı sağlar, kabızlığa iyi gelir,antioksidandır, mide bulantılarına iyi gelir.)
1 Çay Kaşığı Buğday Nişastası

1 Su Bardağı sütün içine kabuğu soyulup çekirdeği çıkarılmış İran Hurmasını koyup , bekletin.Rondolayın. Bir kasede Sahlep ve Nişastayı karıştırın. Sütün içine ekleyin , iyice karıştırın. Ocakta karıştırarak 5 dakika kaynatın. Soğuyunca buzluğa koyun , Dondurma olarak ya da buzdolabında soğutarak muhallebi olarak yiyebilirsiniz.

Yazar: Op Dr Murat Üstün

Dr. Murat Üstün, İstanbul Bariatric Center'ın (IBC) kurucusu ve obezite cerrahisi ekibi lideridir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi'nde uzmanlığını yapmış, 100'ün üzerinde obezite cerrahisi ile ilgili ulusal ve uluslararası kongrede yer almıştır. Murat Üstün ve İstanbul Bariatric Center ekibi, gastrik bypass, tüp mide ameliyatı, mide balonu ve duodenal switch ile biliopankreatik derivasyon dahil olmak üzere çeşitli tıbbi prosedürler uygulamaktadır. Ameliyatlar Joint Commission International (JCI) onaylı bir hastanede gerçekleştirilir. Murat Üstün, tüm kadrosu ile birlikte ana hedef olan hastanın sağlığına ve güvenliğine büyük önem vermekte ve bunun, mükemmellik denkleminin bir parçası olduğuna inanmaktadır.

Tüm Yazıları →

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Arayın
Bilgi Alın
Whatsapp