Renkli Peynir Topları

Ben peynir toplarını babamdan öğrendim aslında. Ben lisedeyken 5 nazlı kızı olan babam kahvaltı yapmadan okula gitmeyelim diye her sabah hepimizin sevdiği kahvaltılıklar hazırlardı. Ben en çok ekmeğe sürülen peynir karışımını severdim.

Babam yumuşak az yağlı peynir , biraz zeytinyağı,minicik sarımsak ve baharatlarla yoğurduğu peyniri kızarmış ekmeğe sürerdi.Sonra ben bunları daha eğlenceli ve yararlı hale getirmeyi keşfettim.

Malzemeler:

3 Kare Sütaş Süzme peynir
1 Havuç
1 Kök Kırmızı Pancar
Maydanoz
Dereotu
3 Minicik diş Sarımsak
6 Ceviz
3 çay kaşığı Sızma Zeytinyağı
Kekik
2 çay kaşığı Buğday Nişastası
2 çay kaşığı galeta unu

Havucu rendenin en ince yerinde rendeleyin yağsız tavada iyice pişirin altını kapatmadan önce 1 çay kaşığı buğday nişastasını ekleyin. Bir iki defa karıştırın , altını kapatın ,soğusun. Soğuyunca rondoya koyun.

1 Kare Süzme peynir
2 ceviz,1 sarımsak
1 çay kaşığı sızma zeytinyağı
Peyniri rondolayın.Küçük turuncu peynir toplarımız hazır.Kırmızı pancarı rendenin en ince gözünde rendeleyin. Yağsız tavada pişirin. Altını kapatmadan önce 1 çay kaşığı buğday nişastası ekleyin. 1-2 defa karıştırtın, altını kapatın, soğusun.Soğuyunca rondoya koyun.

Peynir,sarımsak,zeytinyağı,ceviz ekleyin.Rondolayın. Pembe peynir toplarımız hazır.Maydanoz,dereotu,peynir,sarımsak,kekik,zeytinyağı,2 çay kaşığı galeta unu rondolayın. Alın size yeşil peynir topları

Afiyet Olsun 30.gün den itibaren yiyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara!