Yaprak Mantar Çorbası

Yayın Tarihi: 31/12/2016

100 Gr Dana İncik
100 gr Yaprak ( İstiridye) Mantar ( İstridye mantarları kan şekerini düzenleyen, kolesterol seviyelerinin düşmesine ve vücudun yağ işlemesine yardımcı olan niyasin ( B3 Vitamini ) içerir. )
3 Tane Gün Kurusu Erik ( Antioksidan, potasyum, beta-karoten, B1, B2, B3, B6, A, C ve E vitaminleri ile demir, kalsiyum, fosfor, magnezyum mineralleri bakımından zengin olan kuru erik sindirime yardımcı, toksinleri atmada etkilidir. )
3 Diş Sarımsak
1 Su Bardağı Yoğurt
1 Yumurtanın Sarısı
2 Su Bardağı Su
Bir kaç Dal Maydanoz
Çay Kaşığının ucuyla Toz Zerdeçal
Tuz

Dana inciği düdüklü tencerede 40 dakika haşlayın. Tencereden alıp küçük küçük didikleyin. Tencereye koyup üzerine ince doğranmış yaprak mantarı , gün kurusu eriği, sarımsağı, maydanozu , zerdeçalı ekleyin.10 dakika daha pişirin. Bir kasede yoğurt ve yumurtayı çırpın, karıştırarak yavaş yavaş çorbanıza ekleyin. Tencereyi tekrar ocağa koyup 5 dakika daha kaynatın. Altını kapatınca tuzunu ekleyin.

* Berrak sıvı döneminde iseniz yoğurt ve yumurta terbiyesini eklemeden süzüp suyunu içiniz.
** 11.- 15. günler arasındaki terbiyeli çorbalar döneminde iseniz terbiyeyi ekleyin süzüp suyunu için.
*** 16. gün itibariyle 1. ay bitimine kadar rondolayıp içebilirsiniz.
**** 1. ay bitiminden itibaren tarifteki gibi küçük doğranmış et ve sebzeleri iyice çiğneyerek yiyebilirsiniz.

Yazar: Op Dr Murat Üstün

Dr. Murat Üstün, İstanbul Bariatric Center'ın (IBC) kurucusu ve obezite cerrahisi ekibi lideridir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi'nde uzmanlığını yapmış, 100'ün üzerinde obezite cerrahisi ile ilgili ulusal ve uluslararası kongrede yer almıştır. Murat Üstün ve İstanbul Bariatric Center ekibi, gastrik bypass, tüp mide ameliyatı, mide balonu ve duodenal switch ile biliopankreatik derivasyon dahil olmak üzere çeşitli tıbbi prosedürler uygulamaktadır. Ameliyatlar Joint Commission International (JCI) onaylı bir hastanede gerçekleştirilir. Murat Üstün, tüm kadrosu ile birlikte ana hedef olan hastanın sağlığına ve güvenliğine büyük önem vermekte ve bunun, mükemmellik denkleminin bir parçası olduğuna inanmaktadır.

Tüm Yazıları →

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Arayın
Bilgi Alın
Whatsapp