Hastalarımızdan

Obezite ameliyatı ola hastalarımızın yorumları

Hakkımızda Neler Söylediniz?

Maksimum kiloya 2013’te çıktım. Son durum 156‘ydı.27 yaşımda bir sabah uyandım ve beş ilaç içmek zorunda olduğumla yüzleştim. Murat hocamla tanışıp bir yola çıktık. Geçirdiğim tüp mide ameliyatı sonrası toplamda 93 kiloyla vedalaştım. Dört yılımı doldurdum. 60 bedenden 38 bedene kolay geçiştirilecek bir süreç değil. Dolaba ilk yerleşenler stilettolar ve türevi topuklulardı. Son bir yıldır bikiniler ve azıcık göbek dekolteli tişörtler katıldı.Hayatınıza moda giriyor. 60 bedenken mahrum kaldığınız tüm kıyafetler “Gel biraz da beni giy” diyor.
Tüp Mide Ameliyatı Olan Hastamız Pelin Öztekin
Pelin Öztekin
Korktuğunuza göre daha Demet Ella ve Murat Üstün ile tanışmadığınızı düşünüyorum.Operasyondan değil obeziteden korkun. İnanın ki korkacak bir şey yok.
Obezite cerrahisi sonrası 6.yıl… Mide by-pass’ı ile veda edilen 96 kg.sonrası, yeniden doğuş serüveninde saçlar işte böyle gayet sağlıkla coşabiliyor, mutluluğunuza mutluluk katabiliyor… Karar sürecinde ve operasyon sonrası erken dönemde kaygıları olan kaderdaşlarıma gelsin o zaman bu paylaşım… Her daim sevgiyle!
Hastamız Serap Demirtaş
Serap Demirtaş
Hayatimda tanidigim en basarili ve isini en güzel sekilde yapan sevgili Doktorum Murat Üstün Hocamiza sonsuz tesekkürler. 2.5 yil önce Kapisini caldim ve toplaminda 98 kg yükü üzerimden atarak 54 kg ile hayatta kosarak ilerliyorum ☺
Hastamız Hatice Hanım
Hatice
🎼🎤Öyle bir geçer zaman kiii? 🎵
🎼🎤O eski hâlimden eser yok şimdi🎶
16.08.2013 // 01.11.2018
Dile kolay 5 sene 2 ay bitmiş veee sonuç😉
1000lerce Teşekkürler kıymetli Hocam Murat Üstün🙏
Yarın tam 1 yıl olacak hepimizin kahramanı sevgili murat hocamın sihirli elleriyle bana hayat vermesinin üzerinden tam 1 yıl geçmiş olacak beni yeniden hayata döndürdüğünüz için size sonsuz teşekkürler ediyorum … 158 kilodan tam 10 ayda 80 kilo vererek 78 kiloyla kilo verişimi tamamlayıp hayatıma mutlu mesut devam ediyorum 2 aydır kılom sabit Demet Ella, Murat Ustun çok seviyorum sizi!
Iyi ki hastane çıkışı (ilk pembeli siyah esoftmanli) fotoğrafı çekip arşiv yapmışsınız canım HOCAM ❤
Ben o halimi unutmusum,sayenizde.. ❤
Murat Üstün eseri olan 5 bucuk yili deviren Tüp Mide ameliyatliyim.
Başarı evet tesadüf değildir ama ÜSTÜN BAŞARI ASLA TESADÜF DEGILDIR!! ❤❤
Iyi ki varsınız..
Sizi çok seviyorum!

Bugün tam 1 yıl oldu ben yeniden doğalı. Eskiden kurduğum tüm hayalleri şimdi yaşamaya başladım. Yaşamaya devam edeceğimde. Şimdi yere çok daha sağlam basıyorum. Eskiden yolda yürüyemezken şimdi koşmak yerine uçuyorum adeta. Artık insanlar parmağıyla beni gösterip, gözleriyle yerin dibine sokmuyorlar. Hep görünmez olmak istemiştim, insanların arasından sıyrılıp geçmek… Sırf seslerini duymayayım diye kulağımda kulaklık başım öne eğik yürümüyorum artık dimdik gülümseyerek geçiyorum sokaklardan, caddelerden.. Artık bir mağazaya, mekana girerken o çirkin alaycı bakışlar artında ezilmiyorum. Bedenimle birlikte ruhum da özgür artık.

Yazar: Op Dr Murat Üstün

Dr. Murat Üstün, İstanbul Bariatric Center'ın (IBC) kurucusu ve Türkiye'nin en yetkin obezite cerrahisi uzmanlarındandır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi'nde uzmanlığını yapmış, 100'ün üzerinde obezite cerrahisi ile ilgili ulusal ve uluslararası kongrede yer almıştır. Murat Üstün ve İstanbul Bariatric Center ekibi, gastrik bypass, tüp mide ameliyatı, mide balonu ve duodenal switch ile biliopankreatik derivasyon dahil olmak üzere çeşitli tıbbi prosedürler uygulamaktadır. Farklı şekilde gerçekleştirilen bu işlemlerin tümü, vücudun besin emilimini azaltmaksızın, midenin aldığı gıdaları sınırlayarak hastanın kilo vermesine yardımcı olur. Ameliyatlar Joint Commission International (JCI) onaylı bir hastanede gerçekleştirilir. Murat Üstün, tüm kadrosu ile birlikte ana hedef olan hastanın sağlığına ve güvenliğine büyük önem vermekte ve bunun, mükemmellik denkleminin bir parçası olduğuna inanmaktadır.

Tüm Yazıları →