Op. Dr. Murat Üstün ile Obezite Cerrahisi

Istanbul Bariatric Center’da zayıflama ameliyatlarını keşfedin. Tüp mide, gastrik bypass ve diğer tedavi çeşitlerinde neler yaptığımıza göz atın.

Hakkımızda

1969 İstanbul doğumlu. 1986-1992 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim gördü.

1996 yılında Genel Cerrahi Uzmanı oldu. Eğitim aldığı SSK Ankara Eğitim-Araştırma Hastanesi’nin Türkiye’de yeni başlayan laparoskopik cerrahide ikinci merkez olması sayesinde laparoskopi tüm cerrahi yaşamında en büyük ilgi alanını oluşturdu. Yine bu dönemde HÜFAM onaylı Hastane Yöneticiliği ve Toplam Kalite Yönetimi sertifika eğitimlerini bitirdi.

Anasayfa Tas 1

Obezitenin Tedavisi

Obezitenin tedavisinde hangi yaklaşımlar bulunmaktadır? Hangi tedavi yöntemleri hangi aşamada geçerlidir? Obezite tedavisinde kullanılan 4 ana yöntemi öğrenin.

Obezite Cerrahisi

Obezite cerrahisi hakkında bilgi sahibi olun. Kliniğimizde uygulanan tüm obezite cerrahisi prosedürlerini keşfedin.

Post-bariatrik Cerrahi

Obezite cerrahisi sonrasında oluşan sarkmaların nasıl tedavi edildiğini öğrenin. Karın germe ameliyatları, bacak germe ameliyatları hakkında bilgi edinin.

Tüp Mide Ameliyatı

Laporoskopik tüp mide ameliyatı, veya daha çok bilinen adıyla mide küçültme ameliyatı kliniğimizin deneyimli olduğu uzmanlık alanlarındandır. Ameliyatın öncesi, sonrası ve diğer detaylarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Gastrik Bypass Ameliyatı

Gastrik bypass prosedürleri, tıpkı tüp mide gibi ameliyatlarda olduğu gibi morbid obeziteyi tedavi etmekte kullanılan bir grup benzer operasyondur. Roux-en-Y ve diğer gastrik bypass ameliyatları hakkında bilgi edinin.

Mide Balonu

Obezite tedavisinde cerrahi gerektirmeyen mide balonu yöntemi hakkında bilgi alın. Endoskopiyle yerleştirilen mide balonu, ameliyatsız fakat etkili bir kilo verme yöntemidir.

Revizyon Ameliyatları

Gastrik bypass prosedürleri, tıpkı tüp mide gibi ameliyatlarda olduğu gibi morbid obeziteyi tedavi etmekte kullanılan bir grup benzer operasyondur. Roux-en-Y ve diğer gastrik bypass ameliyatları hakkında bilgi edinin.

Duodenal Switch Ameliyatı

Duodenal Switch ameliyatları, bir yandan mideyi küçültürken diğer yandan gıda emilimini azaltan bir takım kilo verme ameliyatlarıdır. Duodenal Switch ile midenin yaklaşık %70’i çıkarılır.